Úklid, čištění
a renovace podlah

www.platinumfacility.cz
< návrat zpět

Čištění a renovace podlah

Typy podlah, které renovujeme:

Zaměřujeme se na hloubkové čištění a renovaci téměř všech typů podlah a podlahových krytin. Používáme kvalitní prostředky a techniku, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Realizujeme vše od malých zakázek až po čištění a renovaci podlah v celých průmyslových objektech. U většiny podlah používáme kombinaci mechanického čištění, broušení a následné aplikace ochranného nátěru nebo ošetření polymerními vosky či metodou high-speed.

Ukázky naší práce najdete ve fotogalerii.

O každou podlahu je třeba pravidelně pečovat již od začátku, jinak se výrazně sníží její životnost. Rádi vám pomůžeme a navrhneme postup na údržbu vaší podlahy. Pokud máte podlahu již ve velmi špatném stavu, nezoufejte, dokážeme často zrenovovat i podlahy, které vypadají na odpis. Renovace podlahy vám navíc ušetří více než polovinu nákladů na novou podlahu a je časově nenáročná – nový povrch je zpravidla plně použitelný již několik hodin po ukončení prací.

Stav každé podlahy je individuální, proto před zahájením prací absolvujeme inspekci podlahy a navrhneme nejvhodnější variantu renovace.

V případě zájmu můžeme přímo u vás provést bezplatnou ukázku čištění.

Renovace tvrdých, minerálních a elastických podlah

(Linoleum, PVC, vinyl, kaučuk, lité podlahy, atd.)

Po kompletní úpravě a vyčištění PVC, linolea, marmolea, lité podlahy či vinylu doporučujeme nanesení transparentní polyuretanové nebo polymerové ochranné vrstvy (PU ochranná vrstva), která podlahu zpevňuje a chrání především její strukturu a dlouhodobě i její vzhled. Vždy je nutné zvážit, pro jaké účely bude tato ochrana sloužit a následně zvolit nejvhodnější řešení. Čištění i protiskluzovou ochranu zajistíme v souladu s platnými normami EU.7

  • Jsme držiteli certifikace na renovaci podlahovin systémy Dr. Schutz a nabízíme výběr z velké škály vysoce kvalitních ochranných nátěrů.
  • Možnost volby následujících optických variant: extra matná, matná, lesklá.
  • U většiny produktů jsou možné speciální bezpečnostní úpravy:  Antislip (protiskluzová úprava), EDS (pro vodivé podlahy).

Barevná renovace podlah

(PVC, linoleum, kaučuk, lité podlahy, cementové, epoxidové a polyuretanové stěrky)

barevne-upravy-podlahInovativní metoda PU-COLOR vám umožnuje kompletně změnit barvu a design vaší podlahy. Na výběr máte z 220 barevných variant a možnost podlahu ještě zvýraznit barevným mramorováním či zasypáním barevnými čipsy dle vašeho výběru.

PU – COLOR je systém renovace povrchu podlahovin barevným polyuretanovým nátěrem, který umožňuje sanaci starých podlah v individuálním designu. PU-Color lze použít  pro elastické podlahoviny, lité podlahy, cementové, epoxidové a polyuretanové stěrky. Jedná se o tři vrstvy polyuretanové ochrany, kdy první a druhou část tvoří krycí barevná vrstva a svrchní třetí část tvoří polyuretanová transparentní ochranná vrstva zvolená podle požadovaných budoucích vlastností povrchu.

Renovace kamene a dlažby

(Mramor, kámen, žula, teraso, beton, atd.)

Každý kamenný povrch je trochu jiný a potřebuje speciální péči. Podle druhu povrchu a typu znečištění je potřeba zvolit správný typ mechanického a chemického čištění. Po vyčištění, vybroušení a případném vyleštění povrchu je potřeba vybrat správný typ impregnace. Na impregnaci kamene používáme vysoce kvalitní produkty značky Finalit.

Na ošetření povrchů produkty značky Finalit jsme odborně proškoleni a v případě potřeby konzultujeme speciální požadavky přímo s výhradním zástupcem Finalitu v ČR.

Renovace dřevěných podlah

(Parkety, plovoucí podlaha, dřevotříska)

U dřevěných podlah potřebujeme nejdříve znát tyto informace:

  • Typ podlahy a počet m2
  • Umístění (domov/komerční prostory)
  • Původní ošetření (lak, olej, tvrdý voskový olej)
  • Aktuální stav podlahy

Po zjištění stavu vaší podlahy navrhneme jednu z následujících variant:

  • Hloubkové čištění + leštění/olejování
  • Čištění, jemné broušení + aplikace horní ochranné vrstvy
  • Hrubé broušení, oprava/tmelení, základní vrstva laku/oleje + ochranná vrstva

Na ošetření dřevěných podlah používáme kvalitní materiály značek Bona a Eukula. Na aplikaci těchto produktů jsme odborně proškoleni a rádi vám poradíme s výběrem nejvhodnější povrchové úpravy.

Ukázky realizací

Prohlédněte si náš ceník služeb a neváhejte nás kontaktovat pro konkrétní cenovou nabídku.

Kontaktovat nás můžete na čísle 732 653 601, emailem na info@platinumfacility.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.